"Ako ga Hrvati izruče, bit će kaos u Srbiji"
Albanac Ismail Morina (35) koji je izazvao skandal kada je na nogometnoj utakmici između Srbije i Albanije pustio dron sa zastavom velike Albanije bit će iz Hrvatske izručen Srbiji, a njegov brat Dževair najavio je odmazdu Srbima zbog uhićenja i poziva Albaniju da intervenira oko cijele situacije.
Njegov brat Dževair se požalio televiziji Report da vlada u Triani ne pridaje dovoljno pažnje slučaju njegovog brata i tvrdi da će Ismailov život u Srbiji biti ugrožen, piše Alo.
"Pozivamo državu Albaniju da intervenira i zaustavi njegovo izručenje. Mi bismo, kao obitelj, mogli napraviti nešto vrlo radikalno, što bi moglo sve iznenaditi", rekao je Dževair, ali nije pojasnio na što misli.
Međutim, već ranije su iz obitelji prijetili i najavljivali da će 'biti svega' ukoliko njihov brat završi u zatvoru u Beogradu
Ministarstvo pravde Srbije zatražilo je od Hrvatske da izruči Morinu kako bi mu sudili za krivično djelo izazivanja vjerske i nacionalne mržnje i netrpeljivosti. Moguća kazna bi mu mogla biti do tri godine zatvora.
Što se tiče Hrvatske, sve je za izručenje spremno i ono bi se moglo dogoditi u bilo kojem trenutku, a i sve je spremno za njegov prihvat u Beogradu, gdje mu je već pripremljena ćelija.
Navijači Albanije pozvani su na okupljanje u Tirani u znak podrške, a i kako bi 'stisli' albansku Vladu da nešto učini za Morinu i spriječi izručenje.
-
FELJTON: 2. DIOMlađan 21 put izašao zbog dobrog vladanja: 'On ubije, popije čašu mlijeka i zaspi'
-
OTKRIVAMO STANJEOvako trunu brodovi koje Debeljak nije dovršio. Dobio 53 milijuna €, hoće još
-
UDAR NA GOSPODARSTVONajveći gubitnik u ratu je Kina. Naftu iz Irana su uvozili skrivenim flotama
-
MATEMATIKA RATAIran je već spržio pola arsenala?! Svaki dan rata SAD košta 891 milijun dolara
-
KRIZA NA ISTOKUMilijarde nestale u dimu iznad Dubaija: Jahte i bombe ne idu zajedno