HDZ-ov Rambo: Evo koje oružje je imao Andrija Mikulić

Pixsell/Canva
Mikulić je poznat kao veliki zaljubljenik u oružje, što su i pokazale fotografije pretresa kuće. Ranije je ove godine ispunio imovinsku karticu u kojoj je vidljivo da je kupio lovačku pušku K-39.30R Blaser čija je vrijednost 1000 eura, kupio je i lovačku užlijebljenu cijev Blaser R8 vrijednu 2100 eura, te lovački izvlakač Blaser R-8 vrijedan 600 eura
Vidi originalni članak

Kako je doznao 24 sata, Josip Šincek, osumnjičen da je ilegalno uvezao i deponirao 35 tisuća tona opasnog medicinskog i plastičnog otpada u silos PPK Velebit u Gospiću na sudu je optužio ni manje ni više nego HDZ-ovog glavnog državnog inspektora Andriju Mikulića. Bivši državni inspektor je početkom tjedna planirao odlazak u lov. 

Mikulić je poznat kao veliki zaljubljenik u oružje, što su i pokazale fotografije pretresa kuće. Ranije je ove godine ispunio imovinsku karticu u kojoj je vidljivo da je kupio lovačku pušku K-39.30R Blaser čija je vrijednost 1000 eura, kupio je i lovačku užlijebljenu cijev Blaser R8 vrijednu 2100 eura, te lovački izvlakač Blaser R-8 vrijedan 600 eura.

- Lovac sam od 1997. godine, dio oružja koje imama naslijedio sam od roditelja, točnije pokojnog oca, a drugi dio sam kupio - rekao nam je Mikulić. Što se tiče ostalog oružja on je još vlasnik pištolja Bernardelli 7.65 MM Browning vrijednog 60-ak eura, pored toga posjeduje lovačku pušku s užlijebljenim cijevima Crvena zastava 85 223 Remington koju je procijenio na malo više od 300 eura kao i 6.886 eura vrijednu lovačku pušku Blaser R-8 300 Winchester Magnum.

Lovačku pušku Anschutz 5.6 mm Mikulić je procijenio na 398 eura, dok je na 465 eura procijenjena njegova Beretta. Tu je i još jedna lovačka puška Crvena zastava procijenjena na 398 eura kao i puška Benelli Argo vrijedna oko 530 eura te lovački revolver Rossi 38 SPecial vrijedan oko 159 eura.

Mikulić također u svojoj kartici navodi i lovački pištolj HS-9 9 mm kojeg je procijenio na 199 eura.

- Pucam samo u lovištu i to jako malo, gotovo nikada. Nažalost nemam puno vremena za to i u tome je problem. Pucam isključivo u lovištima kada su lovovi u pitanju - rekao nam je Mikulić, čija je plaća prema zadnjim podacima nešto veća od 4200 eura. Osim oružja, Mikulić je vlasnik kuće s okućnicom u mjestu Malinska, koju procjenjuje na 411.440 eura, te motocikl Piaggio Beverly vrijedan nešto više od 4800 eura.

Posjeti Express