Jedna osoba poginula u požaru na 50. katu Trump Towera
Jedan je muškarac poginuo, a šest vatrogasaca zadobio je lakše ozljede u požaru na 50. katu tornja Trump u New Yorku koji je brzo ugašen, javljaju u nedjeju agencije.
Žrtva požara, 67-godišnji Todd Brassner pronađen je bez svijesti u stanu na 50. katu i proglašen je mrtvim u bolnici, objavila je policija.
Nema informacija u uzroku požaru koji je izbio kasno navečer u subotu po mjesnom vremenu.
Američki predsjednik Donald Trump, koji ima ured i privatnu rezidenciju u toj zgradi na Manhattanu, nije bio u njoj u vrijeme požara.
"Fire u Trump Toweru je ugašen. Vrlo ograničen (zgrada vrlo dobro izgrađena). Vatrogasci (i žene) obavili su sjajan posao. HVALA", napisao je predsjednik na Twitteru.
Nijedan član obitelji Trump nije bio u zgradi u vrijeme požara, rekli su vatrogasci.
Oko 200 vatrogasaca odgovorilo je na poziv kada je oglašen alarm na požar.
To je drugi požar ove godine pošto je su u siječnju tri osobe bile ozlijeđene u vatri na vrhu tornja poznatog kao Trump Tower.
Osim penthousea na 66. katu, u zgradi su i sjedište organizacije Trump, druge rezidencije, uredi i trgovine.
-
BIVŠA SUTKINJAMaja Šupe uzela je mito od Blaža Petrovića, a Horvatinčića je oslobodila
-
NIZOZEMACThom, kukavica iz Srebrenice. Ispijao rakiju s Mladićem. I još uzeo srpski poklon za ženu?!
-
JOHNSTONOV OTOKRadioaktivna pustoš: Ovo je otok za koji američka vojska ne želi da znate
-
POLA STOLJEĆA SUMNJEHrvatska šestorka: Tajni druker, policijski batinaši i presude koje sada pucaju
-
PRIČA O VUKOTIĆU'Ne možete ući u studio', kaže portir čovjeku koji je osvojio jedini hrvatski Oscar