U Novom Sadu kao u Bejrutu! Vučićevi pendreci tuku i lome rebra. Pogledajte fotografije
Navalili su nekakavu ogradu pred policajce i to je bilo to. Tu je krenulo. Vučić baš mrzi Novi Sad, kaže za Express sugovornik koji je večeras jedva izvukao živu glavu na ulicama grada koji iza ponoći izgleda kao Bejrut. Novosadske ulice noćas je naime poharala Vučićeva specijalna policija, stotine njih. Snimke su nevjerojatno brutalne, tukli su sve redom jače nego ikad do sad. Na ovim fotografijama novosadskog fotografa Andreja Hložana jasno se vidi koliko kaos vlada na ulicama Novog Sada. Preostale fotografije možete vidjeti OVDJE.
Malo iza ponoći policija je upala u zgradu novosadskog rektorata, objavili su studenti Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Oko zgrade Rektorata se nalazi ogorman broj pripadnika policije koji su je najprije opkolili. Nakon što su potisnuli građane, policija ulazi u rektorat Univerziteta u Novom Sadu, javlja Nova.rs. Sve prisutne, uglavnom studente u blokadi su praktički zarobili u tamošnji amfiteatar, scene su izgledale kao iz talačkih kriza, kad se specijalni odredi policije bore s teroristima.
Na službenom profilu studenata u blokadi Fakulteta tehničkih nauka objavljeno je da pripadnici Žandarmerije trenutno legitimiraju i upisuju sve koji su se zatekli na Rektoratu.
"Policija se zatrčala ka ulazu u PMF u Novom Sadu. Zaustavljeni su i dekan im je rekao da nisu pozvani!", navode studenti tog fakulteta malo prije dva sata ujutro.
Sve je eskaliralo na prosvjedu "Srbijo, da li se čujemo“, na kojem se prema objavi Nova.rs okupilo između 70 i sto tisuća ljudi. Podsjetimo, prošlo je deset mjeseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu ispod koje je poginulo 16 ljudi. Kineski konzorcij koji je izvodio radove izrazio je sućut te izjavio da nadstrešnica nije bila dio rekonstrukcije.
Već ranije Novi Sad bio je poprište obračuna Vučićevih Kobri, pripadnika JZO-a i prosvjednika, o čemu je Express izvještavao. Nekoliko osoba Vučićev aparat nakon toga tereti za pokušaj ubojstva.
-
SVJEDOK IZRUČENJASlobin posljednji let: 'Tražio me cigaretu, rekao sam mu da nije više glavni'
-
DOLAZI U HRVATSKUHtjeli su mu zabraniti nastup u pulskoj Areni, a nije Thompson. Sjećate li se što je bilo?
-
JEZIVA PRIČAČasne bi majci rekle da je dijete umrlo, a onda bi ga prodale. Krađe su trajale desetljećima
-
LOVAC NA ZLOČINCEUmro čovjek koji je uhitio Slavka Dokmanovića, a Miloševića prepratio u Haag
-
PONAVLJA SE 1812?Ruska tajna služba: 'Pariz je donio posebnu uredbu. Francuzi se spremaju ući u rat'