U strahu od bijesa Kim Jong Una, u rekordnom roku su popravili oštećeni razarač
Sjevernokorejska središnja novinska agencija (KCNA) izvijestila je da je u četvrtak porinula razarač - drugi koji je izgradila ove godine - uz istočnu obalu zemlje. KCNA je citirala Kim Jong Una koji je rekao da će dva razarača te zemlje igrati veliku ulogu u poboljšanju operativnih sposobnosti sjevernokorejske mornarice.
Jong un je ponovio prethodne tvrdnje da je njegovo jačanje pomorskih snaga opravdan odgovor na uočene prijetnje koje predstavljaju Sjedinjene Države i njihovi saveznici u Aziji, koji su posljednjih godina proširili svoje kombinirane vojne vježbe i ažurirali svoje strategije odvraćanja kako bi se suprotstavili Kimovim nuklearnim ambicijama.
Rekao je da će Sjever odgovoriti na prijetnje svojih suparnika "ogromnom vojnom akcijom" i obećao izgraditi mornaricu s "operativnim sposobnostima dugog dometa". Prošli mjesec, Sjeverna Koreja je izjavila da je brod oštećen u neuspjelom lansiranju, što je izazvalo bijes vođe, koji je obećao izgraditi jaču mornaricu kako bi se nosio s, kako on to naziva, eskalirajućim prijetnjama SAD-a protiv svoje zemlje, piše CNN.
Oštećeni ratni brod bio je drugi poznati sjevernokorejski razarač i smatran je ključnim sredstvom za Kimov cilj modernizacije pomorskih snaga. Bio je u istoj klasi kao i prvi razarač zemlje predstavljen u travnju, koji su stručnjaci ocijenili kao najveći i najnapredniji sjevernokorejski ratni brod do sada. Kim je obilato pohvalio taj brod, koji je porinut u zapadnoj luci Nampo, rekavši da on unapređuje njegov cilj proširenja dometa vojnih operacija i sposobnosti nuklearnih udara.
-
RUSIJA U PLAMENUVAŠ PAKET NIJE ISPORUČEN Detalji operacije Šumsko voće: Pola milijarde eura štete
-
'ZABRANJENI GRAD'Sasvim običan vikend u predgrađu Moskve. Ruskinja vesla na supu dok gori Elektrostal
-
GROBNICA NA DNU MORATiha prijetnja iz dubina: Olupina ruske nuklearne podmornice je tempirana bomba
-
160. OBLJETNICAVIŠKA BITKA 'Evo ribara!' Kako je pet tisuća hrvatskih mornara slomilo Talijane
-
(1951-2026.)Loša noć u Beogradu: Kako su Kevina Keegana pretukli jugo-milicajci