VIDEO Ovo su snimke apokalipse u Dalmaciji
Dok je Andrej Plenković davao nesuvisle izjave kako će zatražiti međunarodnu pomoć ukoliko to bude potrebno, ovako su izgledala požarišta oko zgrada na samom rubu Splita.
Tako se na snimkama može vidjeti kako je gorilo oko zgrada u splitskom kvartu Kila. Požar je gorio doslovno par metara od zgrada.
Prava vatrena apokalipsa gutala je sve pred sobom u Žrnovnici, a premijer Plenković ni tada nije mislio da je vrijeme da je potraži pomoć iz vana.
Snimke s Youtubea pokazuju kako je vatra progutala poljsku kućicu i teretni kamion, no ni to nije bilo dovoljno da premijer Plenković zatraži pomoć.
Dok su se građani golim rukama borili protiv požara, predsjednica Kolinda Grabar Kitarović nalazila se u Salzburgu, otkud je tek navečer poslala poruku kako se hitno vraća u Hrvatsku, ali sutra, odnosno u ponedjeljak.
-
ALYSA LIUZlato s Tiananmena: Olimpijska pobjednica kći je 'Disidenta 3'. Prate ju špijuni
-
RAT ZA VIKEND?Ovo su sve baze iz kojih SAD može napasti Iran
-
PET NOVIH PJESAMAU2 snimio 'Američku osmrtnicu'. S Bonom pjeva doktor ukrajinske vojske
-
STRATEŠKA TOČKASewardov frižider: Kako su Rusi prodali Aljasku i što Putinovi avioni zapravo špijuniraju?
-
FOTOGALERIJATraže se novi Mitch i Pamela Anderson, ovo je audicija za novi Baywatch