Umjetnici izlažu maske za pomoći bolničkoj školi u Klaićevoj
Koliko god bila riječ o maskama, jasno je da je riječ o umjetničkim djelima. Maske koje su izradili renomirani slikari, kipari i kostimografi bit će izložene na posebnoj humanitarnoj izložbi u Klovićevim dvorima, i to u petak 24. veljače od 19 sati. Maske koje će biti izložene izradili su Dimitrije Popović, Paulina Jazvić, Nenad Vorih, Dalibor Stošić, Saša Šekoranja, Denisa Pecotić, Martina Grilić, Miljenko Bengez i drugi, ukupno 15 umjetnika.
Do otvorenja izložbe očekuje se da će se akciji pridružiti još i više umjetnika. Sav novac koji će se prikupiti humanitarnom izložbom u Klovićevim dvorima, organizatori iz Rotary kluba Zagreb Agram donirat će "Školi u bolnici" Klinike za dječje bolesti u Zagrebu.
O nastavi koja se redovito održava za djecu školske dobi u bolnici u Klaićevoj već je pisao 24sata. Školu godišnje pohađa između 1700 i 2000 učenika, kojima nastavnici imaju misiju, pružiti im najbolje obrazovanje, te i njima i roditeljima pomoći da nastave život.
-
ŠTAP, MEANDAR I GLOBUSKožarić, Vaništa, Knifer... U njujorškoj MOMA -i hrvatski velikani i njihova remek djela
-
ŽIVOTNA PRIČAKako je Brian Hugh Warner postao Marilyn Manson: Povratak Lucifera šok rocka
-
INTERVJU S OZRENOM BILUŠIĆEM'Kad zaurla Alfin motor, isto je kao kad izađete pred više od 1500 ljudi na pozornicu'
-
IZLOŽBA: IVAN KRIŽANStvorio je neke od najjačih logotipa, a sada izlaže suptilne prizore iz prirode
-
KNJIŽEVNA KRITIKA'Slice of life' priče Zorana Žmirića u stripu