Klinika za mučenje: 'Liječe' homoseksualce silovanjem

Paola Perdes
Fotografkinja Paola Peredes na tajnom je zadatku ušla u kliniku gdje se liječe muškarci i žene te razotkrila tamošnje horore
Vidi originalni članak

Jedna je fotografkinja razotkrila šokantnu realnost klinika za mučenje u Ekvadoru, posebnih institucija namijenjenih "liječenju" homoseksualnosti. Paola Peredes (31) na tajnom je zadatku ušla u jednu od njih, te je tamo uvidjela nebrojene horore - uključujući uskraćivanje hrane, prisiljavanje na molitvu, pa čak i "korektivno silovanje".

Prije ulaska u jednu od njih, Perdes je provela šest mjeseci intervjuirajući ljude koji su u njima "liječeni" protiv svoje volje, a zatim je shvatila kako i sama to mora vidjeti svojim očima.

Brojne od tih klinika koje ne postoje samo u Ekvadoru, već i u raznim dijelovima Južne Amerike, pa i Europe, a pred zakonom se prikrivaju uz krinku da liječe alkoholne i ovisnike o drogi, dok u stvarnosti imaju znatno bolesniju svrhu, piše Daily Mail.

One djeluju kao privatne klinike, najčešće u strogo katoličkim zemljama gdje se općenito štuju konzervativnije vrijednosti. Prvi takvi centri otvorili su se 1970-ih i postoje i danas. Iako su fotografije uprizorenja s Paolom Perdes kao protagonisticom, razlog za to je nemogućnost snimanja unutar njih, no fotografkinja uvjerava kako su one i više nego vjerno uprizorenje realnosti.

Siluju se i muškarci i žene

Među mrače tajne takvih ustanova spada pribjegavanje svim sredstvima s ciljem uništavanja identiteta pojedinca kako bi ga se "izvelo na pravi put".

Pod izlikom rehabilitacije, članove obitelji deklariranog homoseksualca se zatvara unutar četiri zida te se i muškarce i žene ponižava do neljudskih razmjera.

Ne slušaju li upute tzv. stručnog osoblja - slijedi im vezivanje, uskraćivanje hrane, ogromne doze sedativa, kao i batine.

RAZOTKRILA IH Zdrava se prijavila u ludnicu i jedva uspjela izaći

Neke od praksi pretvaranja homoseksualne žene u onu "normalnu" heteroseksualno uključuju prisilnu molitvu, tzv. ženstveno ponašanje - odnosno prisiljavanje da nose minice, dekoltirane majice, šminkaju se, rade frizure. Muškarci pak s druge strane moraju raditi na svojoj muževnoj strani pa uz molitvu prakticirati sportove, tući se...

Poniženje do kraja

I jedni i drugi, ako se smatraju težim slučajevima, bivaju korektivno silovani - zavezani i prisiljeni da iskuse zadovoljstvo koje donosi heteroseksualni seks. 

Paola Perdes, koja je i sama deklarirana homoseksualka, otkriva kako se sablažnjava od pomisli da je mogla završiti na takvom mjestu bez mogućnosti izlaska.

U Ekvadoru je homoseksualnost bila zakonom zabranjena do 1997., a pretpostavlja se kako danas postoji oko 200 takvih klinika.

Pacijenti zatočeni unutra, odbiju li jesti u znak protesta, za kaznu dobivaju napitak od kave, klora i vode iz WC školjke koji im se nasilu toči niz grlo.

Pranje školjke golim rukama čest je zadatak na rehabilitaciji.

Pogledajte video sa slikama:

Posjeti Express