Ukleto selo čije se ime ne izgovara na glas
Ovo je mjesto toliko ukleto da ga čak ni u njegovoj domovini, Italiji, ne žele izgovoriti na glas, već samo kažu "ono selo", a čak vas ni tamošnja policija, ako ustrašeni pritisnete papučicu gasa dok prolazite onuda, neće kazniti zbog prebrze vožnje. Jer, oni znaju...
Priča o prokletstvu je stara koliko i sam grad Colobraro, a vezana je uz značenje riječi 'coluber', što na latinskom znači zmija, za koju se vjeruje da je oličenje zla.
Grad na sebi ima urok
Iako se priča o prokletstvu prenosila stoljećima, oživjela je tek u prvoj polovici 20. stoljeća, kada su je probudili jedan odvjetnik i vještica. Biagio Virgilio je bio uspješan odvjetnik koji nikad nije izgubio slučaj, i imao je mnogo neprijatelja. Jednog dana na sudu je, u žaru govora rekao: 'Ako ne govorim istinu neka ovaj luster padne'.
I luster je pao. Iako nitko tom prilikom nije ozlijeđen, njegovo ime poslao je sinonim za loš znak i dodao je još negativne reputacije već ozloglašenom Colobraru, piše BBC.
Neobjašnjive nesreće
Odvjetnik i njegovi nasljednici ubrzo su napustili grad. Nakon tog slučaja, jedan antropolog je stigao u grad u potrazi za 'dobrom vješticom' - za što je vjerovao da može skinuti urok 'zlog oka'. Susreo je 'La Cattre', mršavu staricu opečenu od sunca, dubokih bora, i pomislio je kako je napokon pronašao pravu osobu.
Tu su se rađala djeca s dva srca?
Ipak, to nije spriječilo priče o "masciareama", vješticama koje su tijekom 1950-ih svojim magičnim moćima vladale selom i donosile nesreću kome god bi poželjele.
Neke od najgorih priča odnose se na bacanje uroka na trudnice, koje su svojim grijesima priskrbile nesreću svojoj djeci - navodno je u Colobraru postojalo više slučajeva beba koje su se rađale s dva srca, tri plućna krila...
Pogledajte video: