Bayrou francuski premijer, Macron morao popustiti
Suočen s mogućnošću blokade i razlaza sa svojim glavnim saveznikom, Emmanuel Macron se konačno predomislio i odlučio imenovati Françoisa Bayroua, piše Le Monde
Emmanuel Macron imenovao je šefa MoDema Françoisa Bayroua za četvrtog francuskog premijera ove godine.
U velikom obratu francuski predsjednik je u petak ujutro telefonom upozorio Françoisa Bayroua da neće biti imenovan za premijera, prije nego što ga je primio u Elyséeu. Prema informacijama Le Mondea , tijekom ovog intervjua Emmanuel Macron predložio je šefu MoDema da bude broj dva u vladi koju vodi Roland Lescure. Hipotezu koju je u potpunosti odbacio François Bayrou, koji je zauzvrat iznio mogućnost izlaska iz predsjedničke koalicije.
Suočen s mogućnošću blokade i razlaza sa svojim glavnim saveznikom, Emmanuel Macron se konačno predomislio i odlučio imenovati Françoisa Bayroua, piše Le Monde.
Možda vas zanima
-
GROBNICA NA DNU MORATiha prijetnja iz dubina: Olupina ruske nuklearne podmornice je tempirana bomba
-
'ZABRANJENI GRAD'Sasvim običan vikend u predgrađu Moskve. Ruskinja vesla na supu dok gori Elektrostal
-
EKOnomski udarRuski Amazon: Šteta je milijardu €! Wildberries vrti 8,5 posto BDP-a
-
160. OBLJETNICAVIŠKA BITKA 'Evo ribara!' Kako je pet tisuća hrvatskih mornara slomilo Talijane
-
(1951-2026.)Loša noć u Beogradu: Kako su Kevina Keegana pretukli jugo-milicajci