Fitness centar i budalaštine stajale su 3,6 mil. €: Hoće li DORH to naplatiti Primorcu?!
Hoće li predsjednički kandidat Dragan Primorac osobno odgovarati za milijunsku isplatu koja je otišla iz proračuna zbog njegove odluke iz davne 2008. godine? Hoće li morati podmiriti sav ili dio iznosa? Ta se pitanja nameću nakon što su otkriveni svi detalji presude oko uređenja prostorija Ministarstva znanosti u vrijeme njegova mandata. Odluka je na DORH-u koji vodi Ivan Turudić, piše u tiskanom izdanju novi Express.
U potpunoj tišini i čak pokušavajući prvotno skriti od javnosti, Ministarstvo znanosti i obrazovanja isplatilo je 3,6 milijuna eura tvrtki Svetice Centar za odluku o preuređenju i kupovini skupog namještaja. Kako je prvi objavio tjednik Novosti, Primorac je kao ministar znanosti u vrijeme Ive Sanadera sklopio usmeni dogovor s privatnom splitskom tvrtkom o uređenju kabineta, pri čemu joj posao koji je obavila 2008. godine nije plaćen te je tvrtka tužila ministarstvo. Trošak radova i namještaja uvećan je kad je Primorac, prema iskazu nekoliko svjedoka u tom postupku i priloženim nacrtima, poželio da se u podrumu zgrade uredi i fitness centar.
Ukupno je Svetice Centar uložilo u opremanje zgrade koju iznajmljuje ministarstvu do danas 5,5 milijuna kuna. No kako su odbijali platiti, postupak na sudu trajao je 13 godina, pa su se nakupile i kamate te je Ministarstvo u konačnici platilo 3,6 milijuna eura ili pet puta više.
Cijeli tekst Ivana Pandžića i Luke Safundžća pročitajte OVDJE.
-
'PLANINSKE LISICE'Bugojanska skupina: Upali su naoružani u Jugoslaviju, njih 19, lovila ih kompletna JNA
-
ŽRTVA BRANKO LOVRIĆSLUČAJ SELOTEJP Glavaš je dao papirić s imenom šefa pošte. Da ga likvidiraju
-
SVETOZAR ĐANIĆ 'LALA'Hrvatski reprezentativac igrao je za NDH. Tri dana kasnije ustaše su ga ubile ko psa
-
TISUĆU DRONOVAPutinov problem: Moskva! Kako su zakazali 'A-135 Amur' i Don-2N?
-
TKO JE ANTIKVAR?U Rusiji uhićen kralj nafte: Počeo kao konobar pa je upoznao Putina i društvo