Na desetke ugroženih dupina nasukalo se u Australiji: Moraju ih eutanazirati
Nakon što su loši vremenski uvjeti i izolirana lokacija spriječili napore da se desetke crnih dupina, koji su se nasukali na udaljenoj plaži u australskoj državi Tasmaniji, vrate u vodu životinje će eutanazirati, rekle su australske vlasti u četvrtak.
Više od 150 ugroženih dupina, poznatih kao lažni kitovi ubojice zbog njihove sličnosti, pronađeno je ovaj tjedan nasukano na sjeverozapadnoj obali otočke države u blizini rijeke Arthur, oko 400 km od glavnog grada Tasmanije, Hobarta.
- Uvjeti s kojima se tim jučer suočio u pokušajima ponovnog vraćanja kitova pokazali su se vrlo zahtjevnim i zapravo opasnim za naše osoblje - rekao je Brendon Clark iz Tasmania Parks and Wildlife Service na brifingu za medije, prenosi Reuters.
Ukupno 27 dupina eutanazirano je u četvrtak ujutro, dok je 38 još bilo živo, rekao je Clark. Očekuje se da će proces eutanazije završiti kasnije u četvrtak. Dužnosnici su rekli da će odgovor na nasukavanje biti složen zbog nepristupačnosti mjesta, uvjeta u oceanu i izazova dopremanja specijalizirane opreme u udaljeno područje.
Ovi dupini mogu narasti do 6,1 m u duljinu i težiti do 1361 kg. Nalaze se u svim tropskim i suptropskim oceanima, općenito u dubokim pučinskim vodama, prema američkoj Nacionalnoj upravi za oceane i atmosferu.
-
SNIMKA IZ ZATVORAŠto se dogodilo u noći kad se Epstein objesio? Novi video otkriva rupe u priči
-
NE ŽELI NIŠTA OTKRITIOvako Epsteinova madam provodi dane u zatvoru. Na pitanja Kongresa nije odgovarala
-
PLANIRALI SU DIJETE?Epsteinova tajna djevojka slala mu je jezive poruke: "Ovdje možeš naći novu pomoć"
-
JASNA PORUKARusija prijeti Europi: Ako nas napadnete, odgovorit ćemo svime što imamo!
-
ROMANSA IZ DAVOSAMože joj biti djed: Bivši šef Googlea ljubi 43 godine mlađu kći političara