Neobičan teret u Kapeli: Stigli su helikopter Mi-24 i MiG 21, bit će izloženi ispred crkve
Zrakoplov MiG 21 BIS i helikopter Mi-24 kao specijalni teret stigli su iz iz baze 91. krila Hrvatskog ratnog zrakoplovstva
Konvoj vozila s pravim povijesnim draguljima - zrakoplovom MiG 21 BIS i helikopterom Mil Mi-24 - stigao je sinoć oko 22 sata u Kapelu. U suradnji Galerije “Barutana 1991.” i Općine Kapela letjelice će biti izložene na reprezentativni prostor ispod crkve Svete Marije Magdalene, javlja Bjelovar.info.
Ova lokacija nosi duboko povijesno značenje, jer je upravo odavde tijekom Domovinskog rata poslan prvi radarski signal, što je povod da se taj događaj obilježava kao Dan roda protuzračne obrane u Oružanim snagama Republike Hrvatske, piše bjelovar.info.
Spomen-park će biti svečano otvoren u sklopu Noći muzeja, krajem 2025. godine.
Možda vas zanima
-
FRANCUSKA U ŠOKUSlučaj malog Emilea (2), za kojim su mjesecima tragali: Uhitili baku i djeda, strica?!
-
KAD TE ULOVE SPUŠTENIH GAĆASeks, partijski neprijatelj br.1: Vruće snimke, fotke, poruke i savjeti za naše političare
-
MAJKA HEROJA'Jean-Michel me iz Vukovara nazvao i rekao: 'Mama, tu je klaonica'. Više se nismo čuli'
-
10 GODINA MISTERIJAZaključao se u kokpit i avion zabio u Alpe. Zašto je odveo 150 ljudi u stravičnu smrt?
-
FRANCUSKA 1998.Slučaj Daniel Nivel: Iščupali su prometni znak i tukli ga do kome. Ćiro nazvao Tuđmana