Orban povrijedio njemačku ministricu: Sori, nije bilo namjerno, slučajno je ispalo
Mađarska je otkazala sastanak s njemačkom ministricom vanjskih poslova Annalenom Baerbock zakazan za ponedjeljak u Budimpešti iz tehničkih, a ne političkih razloga, priopćilo je u subotu mađarsko ministarstvo vanjskih poslova.
„Zbog nepredviđene promjene u ministrovu kalendaru, ministarstvo vanjskih poslova zatražilo je da se posjet održi kasnije, nadamo se u bliskoj budućnosti“, priopćilo je ministarstvo.
„Razlog je isključivo tehnički, a ne politički.“
Njemačko ministarstvo vanjskih poslova priopćilo je u petak da je „iznenađeno“ otkazivanjem te da je potrebna „ozbiljna i iskrena“ rasprava nakon sastanka mađarskog premijera Viktora Orbana s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom u petak. Sastanak u Moskvi bio je prvi sastanak čelnika EU-a s Putinom u Moskvi od travnja 2022., dva mjeseca nakon što je Moskva pokrenula potpunu invaziju na Ukrajinu.
Sastanak je razljutio neke čelnike Europske unije koji su upozorili na popuštanje Moskvi i rekli da Orban ne govori u ime EU-a.
-
USTAŠA MIROSLAV FILIPOVIĆKako je ubijao 'fra Sotona'?
-
40. OBLJETNICA KATASTROFEDosje Černobil: 28 minuta iza ponoći inženjer Toptunov čini kobnu pogrešku. Tlo se trese
-
ORUŽJE IZ 1994.Tajna Zubakovih S-300: 'Te rakete su ukrcane na brod i misteriozno su nestale...'
-
Kosti zločinca'Ubojstvo Maksa Luburića sam duboko istraživao. Taj grob zrači nemirom'
-
KLJUČNIH 36 SEKUNDIIz arhiva Politbiroa: Zašto je eksplodirao Černobil? 'Pa stisnuo sam ispravan gumb!'