Po prvi put: Uberov auto ubio čovjeka
Uberovo autonomno vozilo ubilo je pješakinju u Arizoni. Za upravljačem auta sjedio je vozač, ali je u trenutku nesreće vozilo bilo na autopilotu. Ovo je prva takva nesreća u kojoj je autonomno vozilo, to jest, umjetna inteligencija, skrivila smrt čovjeka.
- Vozilo je išlo u smjeru sjevera kad je udarilo u ženu koja nije išla po pješačkom prijelazu - priopćila je policija.
Ozlijeđena žena preminula je od ozljeda u bolnici. Uber je izrazio žaljenje i sućut obitelji te obustavio testiranja autonomnih vozila koja su se provodila diljem SAD-a, javlja Independent.
Novu uslugu Uber je najavio još u kolovozu 2016. u Pittsburghu. U prvoj fazi testiranja, koja je sada prekinuta, u vozilima su bili vozači kako bi preuzeli kontrolu u kriznoj situaciji, poput ove. Istraga će pokazati što se točno dogodilo i tko je odgovoran za nesreću. U vozilu se osim vozača trebao nalaziti i neovisni promatrač.
Na put prema Uberu bez živih vozača krenuli su s Volvom koji je potvrdio kako je ova inicijativa zajednički projekt.
- Uber i Volvo će koristiti isto temeljno vozilo za sljedeću fazu vlastitih strategija oko autonomnih vozila. To će uključivati dodavanje Uberovih sustava na osnovno vozilo - rekli su iz Volva i dodali da inženjeri iz obje kompanije rade na projektu.
- Ovaj savez stavlja Volvo u središte trenutne tehnološke revolucije u automobilskoj industriji - rekao je direktor Volva Hakan Samuelsson. Bloomberg dodaje da ovo nije ekskluzivni dogovor te da Uber planira raditi i sa drugim automobilskim kompanijama.
-
Zaboravljena tužbaBleiburg: Tražili da se Titu sudi u Haagu, ovo su detalji optužnice protiv Broza
-
POŠILJKA ZA SJ. KOREJURuski 'Medvjed' prevozio reaktore za nuklearne podmornice. Potopljen je
-
ATENTAT NA IVANA PAVLA II.Pucao je Ali Ağca, Papa se srušio u 17.17 sati. Metak je u kruni Gospe Fatimske
-
ZATAŠKANA ISTRAGASmrt na straži: Jesu li dva vojnika na Topčideru ubili zbog Ratka Mladića?!
-
TRAGIČNA POVIJEST TUĐMANOVIHFranjin otac ležao je mrtav, kraj pomajke. U ruci je držao oproštajno pismo...