Life
28625 prikaza

Dublin je pun Hrvata, ali život tamo postaje sve gori

Komentari 19 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mado
    Mado 13:58 09.Kolovoz 2019.

    Život u Irskoj ne postaje sve gori, život je tamo oduvijek jako težak, upravo zato je iselilo pola Irske. Nevjerojatno je da "naši" mediji godinama lažu kako se tamo krasno živi i svakodnevno nagovaraju mlade na iseljavanje, neznam odakle im ... prikaži još! tolika mržnja prema Hrvatskoj. Nigdje više nije bajno, svi se žale, prosvjeduju i pitanje je dana kada će sve eksplodirati, nije ni čudo da se 49.696 Hrvata vratilo iz Njemačke, dok se ukupno iz EU vratilo preko 100.000 Hrvata.

  • BESTpartizan 09:47 09.Kolovoz 2019.

    tamo se radi i zaradi

  • Avatar Potrčalo
    Potrčalo 09:46 09.Kolovoz 2019.

    Imaju tamo katoličku crkvu pa mogu sve slobodno vrijeme provoditi u crkvi sa popom.

  • Avatar Mado
    Mado 23:36 08.Kolovoz 2019.

    Život u Irskoj ne postaje sve gori, život je tamo oduvijek jako težak, upravo zato je iselilo pola Irske. Nevjerojatno je da "naši" mediji godinama lažu kako se tamo krasno živi i svakodnevno nagovaraju mlade na iseljavanje, neznam odakle im ... prikaži još! tolika mržnja prema Hrvatskoj. Nigdje više nije bajno, svi se žale, prosvjeduju i pitanje je dana kada će sve eksplodirati, nije ni čudo da se 49.696 Hrvata vratilo iz Njemačke, dok se ukupno iz EU vratilo preko 100.000 Hrvata.

    • Adriano385 07:04 09.Kolovoz 2019.

      "neznam odakle im tolika mržnja prema Hrvatskoj. " Ja znam a znaju i oni koji su otišli. Bolje pitanje je otkud ljubav prema Hrvatskoj ? Te svoje brojeve o iseljavanju u useljavanju možeš objesiti mačku o rep. Još uvijek je ... prikaži još!e iseljavanje veće od useljavanja. Problem je što HR statistike barataju samo sa onima koji su odjavili prebivalište, što mnogi nisu napravili. Život u Irskoj niju uvijek bio jako težak ali je postao kad su stanodavci shvatili da nestašica stanova može biti divna stvar.

    • Adriano385 07:09 09.Kolovoz 2019.

      ...Samo prije koju godinu jednosoban stan u Dublinu koštao je 600€, prije dvije godine se popeo na 1000€ a sad je preko 1000€. U irsku danas idu neinformirani kreteni (posebno u preskupi Dublin). Pametni ljudi bježe od država koje hrvati ... prikaži još!ati cijene kao što su cijenili irsku prije iseljavanja a sad im je smeće. Visoki postotak katolika i 95% katoličkih škola pali alarm. Ako tu dodamo da je gotovo svakodnevno opijanje glavni hobi iraca pametni se okreću. Najbitnije je da ljudi odu iz hrvatske.

    • Avatar Mado
      Mado 13:56 09.Kolovoz 2019.

      Život u Irskoj ne postaje sve gori, život je tamo oduvijek jako težak, upravo zato je iselilo pola Irske. Nevjerojatno je da "naši" mediji godinama lažu kako se tamo krasno živi i svakodnevno nagovaraju mlade na iseljavanje, neznam odakle im ... prikaži još! tolika mržnja prema Hrvatskoj. Nigdje više nije bajno, svi se žale, prosvjeduju i pitanje je dana kada će sve eksplodirati, nije ni čudo da se 49.696 Hrvata vratilo iz Njemačke, dok se ukupno iz EU vratilo preko 100.000 Hrvata.

    • roki 19:49 10.Kolovoz 2019.

      Ti si bio u irskoj pa znas...za razliku od mene koji sam tu 2 godine i odlicno mi je ...s time da mi ne pada da radim ijednu minutu vise od 39 sata...ovi sto se zale su nesposobnjakovici

    • komentator 20:04 10.Kolovoz 2019.

      Ti se majstore ponavljas ko papiga, a pas si. Kao sto Adriano kaze, ne znam zapravo kako voljeti ovo u sto se hrvatska pretvorila. Zivot tamo definitivno nije za bitange i ljencine, ali ukoliko si vrjedan i znas kolko tolko ... prikaži još!o normalno komunicirati samo ces napredovati i bit ce ti super. Ljudi nemojte se patiti previse ovdje, vani su dobre place sustav vas ne gazi ko da ste govna nekakva i sto nas vise ode prije ce ovaj rak sto prozdire ovo drustvo pojesti samog sebe.

    • komentator 20:08 10.Kolovoz 2019.

      Ranije na net-u kaze njemacka u krizi..sad i irska.. pa kakav kreten bi trebo biti da vjerujes u ovakvu propagandu? ovo su price za ljude koji nikad mrdnuli nikud nisu pa se mogu tjesiti kako je vani lose i kriticno

    • Avatar Mado
      Mado 13:55 11.Kolovoz 2019.

      Nisam vam ja kriv što ste medijski nepismeni, ne samo da se zadnjih par godina vratilo 100.000 Hrvata iz EU, nego još zapošljavamo 60.000 stranaca. Evo vam jedan link, ako vam treba još linkova slobodno pitajte, nemojte se sramiti: http://www.zivazajednica.de/podatci-iz-njemackog-ministarstva-otkrivaju-koliko-je-ljudi-u-dvije-godine-iz-hrvatske-doselilo-u-njemacku-a-koliko-ih-se-vratilo/

    • Avatar Mado
      Mado 14:01 11.Kolovoz 2019.

      U Hrvatskoj se itekako može živjeti, posla ima kao u priči, onaj tko želi raditi taj može živjeti bolje nego u Irskoj i Njemačkoj,ako hoćete mogu vam dati linkove pa da vidite kako naši privatnici ne mogu naći radnike usprkos ... prikaži još! tome što nude plaću čak 1.500 eura, upravo zato zapošljavaju radnike iz bivše Jugoslavije koji kažu da im je ovdje dobro jer imaju duplo čak i troduplo veću plaću, a cijene su slične kao u zemljama odakle dolaze.

    • Avatar Mado
      Mado 14:01 11.Kolovoz 2019.

      Ovo su službeni podaci Eurostata, prosječna bruto plaća u eurima: Slovenija 1632€, Hrvatska 1125€, Poljska 1109€, Mađarska 993€, Slovačka 993€, BiH 690€, Bugarska 547€, Rumunjska 545€, Srbija 543€.

    • Avatar Mado
      Mado 14:05 11.Kolovoz 2019.

      Irska i Njemačka su jako skupe zemlje, najjeftiniji stan koji tamo možete iznajmiti košta najmanje 1000 eura, dok pristojan stan ne možete naći ispod 2000 tisuće eura. Kad tome dodate troškove za hranu, higijenu, odjeću, obuću, prijevoz, tv preplatu i ... prikaži još! slično, ne ostane vam ništa, mnogi su se tako zeznuli i vratili. Možda niste znali, u Engleskoj živi 380.000 beskućnika dok je 8 milijuna ljudi gladno i hrane se u pučkim kuhinjama, u Francuskoj živi čak 150.000 beskućnika, itd.

    • Avatar Mado
      Mado 14:05 11.Kolovoz 2019.

      Hrvatska je između ostalog jedna od najsigurnijih zemalja na svijetu, imamo jednu od najmanjih stopa ubojstava, kriminala, silovanja, pedofila, otmica djece, terorizma, rasizma, nacizma, svega, u Njemačkoj naprimjer svake godine nestane 100 tisuća djece, oko 2000 djece nikada ne pronađu, ... prikaži još! u Europi nestane čak 500 tisuća djece, strava i užas. Nigdje više nije dobro, svi se žale, prosvjeduju i pitanje je dana kada će sve eksplodirati. Prema tome informirajte se prije nego pišete gluposti.

  • suk58454 12:28 09.Kolovoz 2019.

    Ovo je najbolji posao koji Google sada plaća. Prvog mjeseca primio sam 27936 eura za rad 3 sata dnevno. Počeo sam prije četiri mjeseca i odmah sam kući ponio najmanje 7645 do 9264 eura tjedno. ------- >>>> www.WebJob33.Com

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.