Znanost
30446 prikaza

Ova fotka, snimljena na Badnjak, promijenila je svijet

Komentari 8 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar azrael
    azrael 18:49 24.Prosinac 2018.

    "Voyager 1, sonda udaljena od naše planete oko 3,7 milijardi svjetlosnih godina" ⁉️⁉️ ... kako može ta sonda biti udaljena od zemlje 3,7 milijardi svjetlosnih godina?! da se je kretala brzinom svjetlosti (što je nemoguće), morala je biti lansirana sa ... prikaži još! zemlje prije 3,7 milijardi godina ...

    • vjaceslav 11:09 26.Prosinac 2018.

      da ne bi tražili te podatke, ja sam se potrudio pronaći ih - voyager 1 putuje prema zviježđu "zmijonosac" brzinom od 17 km/s (62 140 km/h) i od sunca je udaljen nekih 21.300 milijardi kilometara, a 18. ožujka 2018. ta ... prikaži još!a udaljenost mjerena brzinom svjetlosti iznosila je 19 h, i nekih 35 minuta.

    • Hudo 00:07 27.Prosinac 2018.

      Hahaha ja ne vjerujem dokle ljudska glupost doseže. Vidim da je netko redovno preskako satove fizike.

    • Avatar azrael
      azrael 18:13 27.Prosinac 2018.

      vjaceslav... znači da će voyageru trebati oko 65 milijardi godina da se udalji na 3,7 milijardi svjetlosnih godina od zemlje.

    • vjaceslav 19:48 27.Prosinac 2018.

      azrael, ne mislim kontrolirati tvoje brojke, ali evo što znanstvenici kažu za voyagerov prolazak kroz oortov oblak - do unutarnjeg ruba trebati će mu još tristo godina, a za prolazak kroz cijeli "oblak" trebati će mu nekih 30 tisuća godina. ... prikaži još! iako nam je sada alfa centaury najbliža zvijezda (osim sunca) za 40 tisuća godina to će biti AC+79 3888 i tada će voyager biti bliže toj zvijezdi nego suncu.

  • Mata 20:00 24.Prosinac 2018.

    A gdje su oblaci nestali........

  • patkovic 15:46 24.Prosinac 2018.

    vidi se starom iz očiju da mora lagat

  • BESTpartizan 09:54 24.Prosinac 2018.

    super photo

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.