Politika i društvo
3919 prikaza

Zapelo na faksu?! Kolinda seli doktorat: 'Pritišću me, nemam akademske slobode'

POOL: Kolinda Grabar Kitarovi? u bijeloj haljini na inauguraciji
Lana Slivar Dominic/HINA/POOL/PI
Ovdje nemam akademske ni građanske slobode, svi se nešto raspituju i pripremaju doći na obranu doktorata. Prebacila sam ga izvan države i da napomenem - nije riječ o Bosni i Hercegovini, kaže bovša predsjednica

Kolinda Grabar-Kitarović je doktorski studij upisala 2015. godine, tijekom svojeg predsjedničkog mandata, na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Tad je stekla pravo upisa na smjer Međunarodna politika, nakon što je bila treća na rang-listi kandidata. Školarina je iznosila 60 tisuća kuna, a morala je, uz obveze vođenja države, redovito pohađati i predavanja, piše Luka Safundžić za Express.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.