360°
20452 prikaza

Pa ti naši tenkovi skuplji su i od Rafalea?! Milijarda i 470 milijuna eura za Leopard 2A8

Foto: KNDS
Naši vojni planeri prije desetak godina odbili njemačku ponudu kudikamo jeftinih, polovnih Leoparda 2A6 za svega pet milijuna eura po komadu, sad kupujemo kad je najskuplje - za 30 milijuna eura po tenku?!

Ministarstvo obrane opet je u trgovačkom pohodu. Nakon akvizicije eskadrile polovnih francuskih Rafalea koji porezne obveznike trenutačno koštaju oko milijardu i 400 milijuna eura, sa stabilnom trajektorijom daljnjeg rasta, sad su na red došli njemački tenkovi Leopard 2, najnovijeg standarda A8. Nije beg cicija, odlučili se MORH-ovski mozgovi, bez ikakvog tendera (?!), za najskuplji tenk koji danas postoji na tržištu - astronomskih 30 milijuna eura, piše ekspertni tim Expressa.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.