Top News
4609 prikaza

Tri Vile USKOK: Turudić tuče cement i armaturu, Lesandrić pa Budimir i sad Mile Kekin

1/8
Srećko Niketić/Pixsell
Ivan Lesandrić je dobio rješenje po kojem u roku od 90 dana mora ukloniti vilu od 100 kvadrata s bazenom koja je izgrađena bez ijedne dozvole. A Budimir je dobio rješenje da kat na vili moraju ukloniti u roku 90 dana

Na prvu, čovjek bi im pozavidio. Jedan je taman postao šef ključnog poduzeća Hrvatskih cesta, druga je političarka, dugogodišnja saborska zastupnica s dobrim šansama da bude županica splitsko-dalmatinska. Treći je hrvatska glazbena zvijezda, doduše pomalo potamnila nakon nejasne priče s Nikicom Jelavićem. Ti ljudi su bogati, imaju bazene, lijepe vile u Istri ili Dalmaciji, svakako i garaže, neki i rentaju za par sto eura na dan. No onda se pojavio USKOK. 

Kandidatkinja nza županicu Splitsko-dalmatinsku Ivana Ninčević-Lesandrić bespravno izgrađenu kuću  u dalmatinskoj Zagori u Katuniju mora srušiti, objavljeno je prije nekoliko dana. "Slučaj Ivice Budimira je nešto svježiji, dok su Lesandrići prošli mjesec dobili rješenje o uklanjanju vile, a ovaj tjedan je suprug Ivan i uhićen zajedno sa službenikom koji mu je protuzakonito izdao rješenje kojim se vila može iznajmljivati. Budimirovi su danas dobili rješenje o rušenju, a pitanje je što će biti s rješenjem o najmu", pisao je 4. travnja Ivan Pandžić za 24sata.

"Ivan Lesandrić je dobio rješenje po kojem u roku od 90 dana mora ukloniti vilu od 100 kvadrata s bazenom koja je izgrađena bez ijedne dozvole. A Budimir je dobio rješenje da kat na vili Pokora kod Omiša u moraju ukloniti u roku 90 dana, dok bazen i garaže moraju maknuti u roku tek 15 dana ili će im odmah doći bageri. (...) Pitanje je kako su dobili rješenje za iznajmljivanje vile. Odnosno jesu li dobili samo za legalni dio ili i za dograđeni, bespravni, što po zakonu nisu mogli."

To su dvije vile za koje je nedvojbeno utvrđeno da su potpuno ili djelomično izgrađene bespravo, a jutros je na red došla i treća, za koju doduše tek treba dokazati eventualno kršenje zakona. Vila Ivane i Mile Kekina u Istri nosi svakako najveću političku težinu i bude li USKOK pronašao nepravilnosti, bit će to gadan udarac kampanji Možemo! koja kaže "Kad se ne krade, ima novca za sve!"

Vila bračnog para Kekin zove se Volare + cantare, s dvije spavaće sobe, velikom otvorenom kuhinjom, privatnim parkingom, grijanim bazenom i vrtom. Vila u Momjanu je procijenjena na 400.000 eura. "Današnja uhićenja u kojima je pao i Mile Kekin su, čini se krak malverzacija koja je radila bivša pročelnica Buja Jelena Perossa o kojoj su lokalni portali pisali zbog niza sumnjivih prenamjena kojima je pogodovala i suprugu. Ona je priredila i natječaj za zemljište koje je kupio Mile Kekin po povoljnoj cijeni, a bilo je ključno da Kekinovi mogu sagraditi vilu u Momjanu koju su nazvali "Volare e Cantare", pišu 24sata

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.