360°
826 prikaza

Usred Zagreba predavali o ‘patnji’ četnika: Je li im Draža mesija?

Davor Puklavec/PIXSELL
Svi koji se bave historiografijom znaju da revizionisti u Srbiji i Hrvatskoj dobro surađuju, kaže povjesničar Hrvoje Klasić

Zanimljivo kako ova tema izaziva zanimanje medija, pa ovo nije ni zamišljeno da mediji budu prisutni, ali naravno nećemo nikome braniti da sluša, samo imamo jako malo mjesta, komentirali su na početku organizatori skupa iz Hrvatskog instituta za povijest. Oni su u utorak ugostili kolege iz Srbije dr. Bojana Dimitrijevića i dr. Nemanju Devića na znanstvenom kolegiju čiji je naziv mnoge šokirao: ‘Bosanska golgota četnika 1945.’.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • frano22 15:25 26.Ožujak 2023.

    BLAJBURŠKI DERNEK POTOMAKA STEPINČEVIH KRIŽARA KOLJAČA, KRVOLOKA,OPET U REŽIJI ZLOČINAČKE CRKVE. NAPRED KATOLIČKI DUŠOBRIZNICI ZA ČISTOĆU DINARSKOG, KATOLIČANSTVA I KRVOLOČNOG STEPINČEVSKOG IDENTITETA. ALI VI NISTE HRVATI ,VI STE TRIBALNE , ANTROPOIDNE ,EMASKULIRANE SPODOBE. DA NEMA VAS TKO BI U IME ... prikaži još!ME KATOLIČKOG DINARSKOG TRIBALIZMA, VODIO KRIŽARSKE RATOVE SA PATRICAMA OKO VRTA I PRAVIO ZLOČINE PROTIV ČOVJEČNOSTI I OSTAVLJAO CRNE RUPE U POVIJESTI HRVATSKOM NARODU . OVA DINARSKA ,KATOLIČKA, ZA

  • frano22 19:30 13.Ožujak 2023.

    ZAŠTO NIJE OBJAVLJEN MOJKOMENTAR KOJINE NOSI NIKAVVE UVREDLJIVE EPITETE,ILIBILOKAKVE LEKSEME KOJI SUSLIČNI TOME.????

  • BESTpartizan 11:15 04.Ožujak 2023.

    Haha vidi tko je bio hasanbegovic .jeli bio bujanec jos ih boli poraz iz 2 svj rata ustase i cetnici zajedno ste bjezali.zasto.se ne oglasi hdz sada smeta im vi činjenica da su bili sluge fasista .necete iskriviti nikad povijest ... prikaži još! ni uje ni cede.zna se kako.su završili slaviti gubitnike to mogu samo hrv i sprski nacionalisti