Top News
15431 prikaza

Zašto Vučić laže o Nikoli Tesli?

Komentari 16 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ranopad 14:39 07.Kolovoz 2018.

    zašto laže ?? Ma, jer je Srbin i istina ga ne zanima... ta je : Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli ... prikaži još! su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapreci došli preko Novog Vinodolskog. Preci moje majke, Kalinići,također su hrvatski plemići iz Novog Vinodolskog. Moj pradjed, stjecajem okolnosti, morao je otići u Bosansku Krajinu (Turska Hrvatska). Tamo je oženio pravoslavku i prešao na pravoslavl

    • ranopad 14:40 07.Kolovoz 2018.

      . On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao "Tesla" prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud dolazi i moje sadašnje prezime Tesla, što je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a ... prikaži još! moj otac pravoslavni prota!" Ove su rečenice iz neobjavljenog dnevnika Nikole Tesle. Citirani dio navodno je jedan od razloga zašto taj dnevnik slavnog znanstvenika nikad nije objavljen, već se u strogoj tajnosti skriva od javnosti u Beogradu.

    • imedvedo 12:21 08.Kolovoz 2018.

      Taj telegram je čisti falsifikat i Vučić je u pravu. Dokaz tome je taj da je telegram nađen među Teslinim stvarima a trebao je biti u stvarima Vlatka Mačeka ako je taj telegram Tesla poslao Mačeku. Osim toga, kojim povodom ... prikaži još!om je Maček čestitao Tesli ako mu je rođendan bio tek za tri mjeseca, a sva priznanja za svoj rad dobio je par godina prije.Tesla se je uvijek izjašnjavao kao Hrvat ali pravoslavne vjere što je vidljivo iz upisnih dokumenata u školi u Gospiću koju je pohađao

  • Avatar Prom Jedan
    Prom_Jedan 16:02 07.Kolovoz 2018.

    Servsku laž je objasnio gospodin Dobrica Ćosić.

    • CICA 18:33 07.Kolovoz 2018.

      prom-ali si bjedan, citiras sta je rekao i napisao u ROMANU hihihihii

    • Avatar Prom Jedan
      Prom_Jedan 20:08 07.Kolovoz 2018.

      Reci servine mali.. kako je prošla traktorijada. Kako je biti gubitnik ? Daj nam malo opisi frustracije jadnog naroda gubitnika

  • jluci82 15:14 08.Kolovoz 2018.

    Da je Nikola Tesla devedesetih živio na okupiranim područjima Hrvatske vjerujem da ne bi slijedio prizemnu četničku politiku Beograda.Riješio bi njega Milošević kao što je riješio i Dmitra Obradovića.

  • ruzica 22:18 07.Kolovoz 2018.

    Ako Pupavac govori protiv Hrvatske u kojoj zivi, treba da snosi sankcije. Sram ga bilo-

  • caki 11:25 10.Kolovoz 2018.

    da je Nikola Tesla 90 tih živio u HR sigurno bi bio u Hrvatskoj vojsci kao i tisuće drugih etničkih Srba u svojoj domovini Hrvatskoj

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.