Kultura
59 prikaza

Pjesnici iz cijele Europe stižu na manifestaciju Stih u regiji

Od 27. lipnja do 30. lipnja u Zagrebu, Vrbovcu i Varaždinu četrdesetak pjesnika koji stižu iz Velike Britanije, Bugarske, Ukrajine i drugih europskih zemalja čitat će pjesme na manifestaciji Stih u regiji

Pjesnički festival Stih u regiji prerastao je regiju pa i ove godine na tu priredbu stižu pjesnici s krajnjeg zapada i istoka Europe. Stihove će čitati u Zagrebu, Varaždinu i Vrbovcu na više lokacija. Na manifestaciji sudjeluju:

Mirko Božić (Bosna i Hercegovina), Janica Radeva, Krasimir Vardiev (Bugarska), Barbara Delać, Nataša Gudelj, Valentina Knežević (Crna Gora), Claudio Damiani, Gian Mario Villalta (Italija), Pavlina Atanasova, Ivana Jovanovska, Andrej Medić Lazarevski (Sjeverna Makedonija), Marija Kisilak (Slovenija), Zvonko Karanović (Srbija), Lilija Bomko, Ija Kiva, Katerina Mihaljicina, Irina Starovojt (Ukrajina), James Byrne (Velika Britanija); Ivan Babić, Tomica Bajsić, Lidija Bajuk, Alen Brlek, Lidija Deduš, Lana Derkač, Josipa Dragičević, Marta Džaja, Branislav Glumac, Ivan Herceg, Zvjezdana Jembrih, Ivan Kapec, Hana Kunić, Neva Lukić, Silba Ljutak, Irena Matijašević, Evelina Rudan, Irena Skopljak Barić, Damir Šodan, Kristina Špiranec, Marijana Šutić, Predrag Vrabec, Darija Žilić.

 

Detaljan program Stiha u regiji: 

27. lipnja (četvrtak)

Knjižnica Marije Jurić Zagorke, Krvavi most 2

12.00 P.E.N. na SUR-u, Susjedstvo riječi: Pjesnici i prevoditelji – James Byrne i Damir Šodan

Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5

18.00 SUR-ova promocija: Branislav Glumac: Kad bih ja imao maternicu (sudjeluju: Branislav Glumac, Ivan Herceg, Irena Matijašević, Darija Žilić)

19.30 P.E.N. na SUR-u, Angažirana književnost: Pjesnički ljetopis rata, Ukrajina 2024. (sudjeluju: Tomica Bajsić, Lilija Bomko, Ivan Herceg, Ija Kiva, Katerina Mihaljicina, Dariya Pavlešen, Irina Starovojt, Alla Tatarenko) 

Caffe bar Crni mačak, Mesnička 12

20.50 SUR-ov start (sudjeluju Ivan Herceg, Dorta Jagić)
21.00 SUR-ova glazba: Denis Katanec
21.45 SUR-ova čitanja: Pavlina Atanasova, Ivan Babić, Lidija Bajuk, Lilija Bomko, James Byrne, Claudio Damiani, Lidija Deduš, Barbara Delać, Josipa Dragičević, Zvjezdana Jembrih, Marija Kisilak, Ija Kiva, Silba Ljutak, Andrej Medić Lazarevski, Krasimir Vardiev, Predrag Vrabec. 

 

28. lipnja, petak

Knjižnica Marije Jurić Zagorke, Krvavi most 2

12.00 SUR-ova matineja: Claudio Damiani i Gian Mario Villalta (razgovaraju Marijana Šutić i Ivan Herceg)

Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5

18.00 SUR-ova promocija: Ivan Kapec: Život u modrozelenoj aleji (sudjeluju: Ivan Kapec, Irena Matijašević, Damir Šodan)

19.30 SUR-ov razgovor: Gordana Kovačić, voditeljica digitalne platforme Poetski tren, i Damir Šodan

Caffe bar Crni mačak, Mesnička 12

20.45 SUR-ova čitanja: Mirko Božić, Lana Derkač, Irena Skopljak Barić, Marta Džaja, Nataša Gudelj, Ivana Jovanovska, Ivan Kapec, Zvonko Karanović, Neva Lukić, Katerina Mihaljicina, Janica Radeva, Evelina Rudan, Irina Starovojt, Kristina Špiranec, Gian Mario Villalta.

22.30 SUR-ova glazba: “Čovjek tvoj” (90 godina Leonarda Cohena),
Damir Šodan (vokal, gitara), Tomi Novak (kontrabas) i gosti 


29. lipnja, subota

HNK Varaždin, Klub Europa Media, Trg slobode 8a

19.00 SUR-ova glazba: Dunja Knebl i Roko Margeta

19.45 SUR-ova čitanja: Pavlina Atanasova, Ivan Babić, Lidija Bajuk, Lilija Bomko, Mirko Božić, James Byrne, Petra Čeč, Barbara Delać, Lana Derkač, Josipa Dragičević, Marta Džaja, Nataša Gudelj, Claudio Damiani, Zvjezdana Jembrih, Ivana Jovanovska, Ija Kiva, Zvonko Karanović, Andrej Medić Lazarevski, Silba Ljutak, Katerina Mihaljicina, Milan Novak, Tomi Novak, Janica Radeva, Ljubica Ribić, Jura Ruža, Irina Starovojt, Ivan Škrabe, Damir Šodan, Kristina Špiranec, Gian Mario Villalta, Krasimir Vardiev, Predrag Vrabec, Darija Žilić.

21.00 SUR-ov pjesnički performans Ispod kotača teku rijeke (autorica poezije: Neva Lukić, izvođačica: Nevena Radulović)

 

30. lipnja, nedjelja

Holiday Home Nightswim Inn, Celine 128a, Vrbovec

11.30 SUR-ov start: Ivan Herceg, Irena Skopljak Barić i Damir Šodan 

12.30 SUR-ovi koncerti u gostima: Nina Romić i Jelena Galić
13.00 SUR-ov razgovor: Zvonko Karanović (razgovaraju Ivan Herceg i Damir Šodan)
13.30 SUR-ova čitanja

15.30 SUR-ovi koncerti u gostima: Dunja Knebl i Roko Margeta
16.00 SUR-ov razgovor: Pavlina Atanasova, Ivana Jovanovska, Andrej Medić Lazarevski (razgovaraju Ivan Herceg i Slavomira Ribarova)
16.30 SUR-ova čitanja

17.30 SUR-ovi koncerti u gostima: Ivan Škrabe
18.00 SUR-ov razgovor: Janica Radeva, Krasimir Vardiev (razgovaraju Ivan Herceg i Ana Vasung)

18.30 SUR-ov pjesnički performans „Ispod kotača teku rijeke“ (autorica poezije: Neva Lukić, izvođačica: Nevena Radulović)

19.00 SUR-ovi koncerti u gostima: Lidija Bajuk
19.30 SUR-ov razgovor: Barbara Delać, Nataša Gudelj i Valentina Knežević (razgovara Ivan Herceg)

20.30 SUR-ovi koncerti u gostima: Miriiam
21.00 SUR-ov razgovor: Mirko Božić (razgovara Alen Brlek)

21.30 SUR-ovi koncerti u gostima: Ivan Kapec, Tomi Novak i Damir Šodan


 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.