360°
1154 prikaza

Mutti gazi sve pred sobom

Angela Merkel
DPA/PIXSELL
U pomalo neočekivanom obratu, CDU Angele Merkele ostvario je veliku pobjedu tek nekoliko mjeseci prije izbora

Sve ankete, a sukladno tome analize i pretpostavke na temelju njih, dječja su igra prema zaključcima koje možemo izvući na temelju izbora. A rezultati izbora u Sjevernoj Rajni-Vestfaliji pokazuju da CDU i Angela Merkel samouvjereno gaze prema još većoj pobjedi na jesenskim parlamentarnim izborima. Prema posljednjim rezultatima, CDU je osvojio 33% glasova, a SPD je osvojio 31,4% glasova. Iako se čini da je to dosta mala razlika, za SPD je to ravno porazu do koljena. Izgubili su 7,7% glasova od posljednjih izbora 2012. godine, a sada je i njihova vlast u pokrajini ugrožena. 

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.