Kumovi su, a sad idu jedan protiv drugog. Trpimir Goluža i Marija Selak Raspudić vjenčani su kumovi (Goluža je vjenčani kum njezinu suprugu Nini Raspudiću) i oboje idu u utrku za gradonačelnika/gradonačelnicu Zagreba. Sve se zahuktalo prošlog utorka kad je nakon višemjesečnog razmišljanja Marija Selak Raspudić prelomila i odlučila se kandidirati iako je Goluža već tjednima u aktivnoj kampanji. Nikome na političkoj sceni s kojima smo razgovarali, naime, ništa nije jasno. Goluža je itekako bio aktivan u njezinoj kampanji za predsjedničke izbore te je na štandovima prikupljao potpise za tadašnju prijateljicu i političku suradnicu. I to ne jednom, nego više puta. Bili su zajedno u stranci Most i obiteljski su povezani. Jedan od razloga zbog kojega je navodno došlo do razilaženja jest i taj što je Goluža htio da svi idu u veliku koaliciju protiv Tomislava Tomaševića, aktualnoga gradonačelnika Zagreba, a Marija Selak Raspudić je bila protiv jer ima planove, kako nam je rečeno, za nacionalnu politiku.
4477
prikaza
Trpimir i Raspudići, kumovi koje je politika razdvojila: 'Goluža joj je jako pomogao'
1/2
Izborni štandovi Marije Selak Raspudić još su u prostorijama ureda koji sad plaća Goluža. Još nije došla po njih. Da njega nije bilo, ne bi doživjela ni takav uspjeh na predsjedničkim izborima, kaže Expressov sugovornik
Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude.
Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima.
S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima,
ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Ona je opasna zlica.Ali izvisit ce iovako.