Umjetno meso godinama je korišteno kako bi se narod prehranio, ali danas je to popularna ulična hrana. "Injogogi, kako se ova hrana naziva, ranije je korištena kao zamjena za meso", rekao je Cho Ui-sung, Sjevernokoreanac koji od 2014. godine živi u Južnoj Koreji i dodao da ga danas ljudi konzumiraju zbog okusa.
Izrađuje se od ostataka koji nastaju u procesu prerade sojinog ulja, a obično se koriste kao hrana za svinje. Njima se dodaju umjetne boje, a zatim se miješa s rižom. Obično dolazi uz prilog ljutog umaka.
Službeni Pyongyang priznaje da imaju problema s opskrbom hranom i da to predstavlja prijetnju njihovom opstanku. Navodi se i da je loš urod kukuruza ove godine otežao život ljudima u ruralnim područjima koji sada doslovno nemaju hrane.
Pogledajte galeriju.
Pyongyang kaže i da 70% Sjevernokoreanaca koristi centralni državni sustav distribucije hrane kao glavni izvor prehrane. UN prenosi da taj sustav osigurava nedostatne količine hrane, a ne ispunjavaju ni planove vladajućih.
Međutim, upućeni izvori navode da su privatna tržišta glavni izvor opskrbe za većinu stanovnika.
Kao i u drugim zemljama, bogataši u Sjevernoj Koreji imaju širok izbor hrane. Stanovnici glavnog grada mogu naručiti pizzu u jednom od stotine restorana, a većina je u vlasništvu države.
Neki od tih restorana bili su ranije namijenjeni isključivo turistima, ali u posljednje vrijeme sve ih češće posjećuje i dobrostojeće lokalno stanovništvo. U jednom talijanskom restoranu, tjestenina može koštati 3,5 dolara, a pizza čak 10 dolara. Ogromna je to razlika od hrane za obične ljude koji plaćaju 0,3 dolara za kilogram kukuruza ili pola dolara za porciju injogogija.