S pisanjem je počela kao Polly Williams. Ali onda je tu autoricu "pokopala" i rodila se Eve Chase. Koja, za razliku od Polly, zaranja u duboke, teške i često mračne teme. "Odradila sam svojih 10.000 sati kao Polly i napisala sedam suvremenih romana. Eve želi raditi na ambicioznijim knjigama s povijesnim elementom", rekla je ova autorica, iz čijeg nam pera stiže "Kuća od stakla".
Priča u krimiću punom misterija starta 1971. godine. Imućna obitelj Harrington, nakon što im je izgorjela kuća u Londonu, stiže živjeti u svoju kuriju Foxcot, udaljenu više od pet sati vožnje od britanske metropole. Šume su tu dokle pogled seže. Ljudi su rijetkost. Život je ovdje potpuno drugačiji od onoga koji su poznavali i nisu svi zadovoljni. Naizgled idilična obitelj krije neke mračne tajne, iza osmijeha se skrivaju opasne misli...
Uskoro je u dubini obližnje šume pronađena napuštena beba. Harringtonovi je odluče zadržati. Snašla ih je u prošlosti strašna tragedija, a ova prekrasna djevojčica vraća im nadu u bolje sutra. I stoga je ne žele vratiti vlastima. Ona je sad njihova, mali anđeo uz kojeg će sve biti bolje.
No snovi o savršenoj obitelji uskoro će biti razbijeni. Na imanju je pronađeno tijelo.
Radnja kasnije skače u današnje vrijeme gdje upoznajemo Sylvie, make-up umjetnicu punu briga. Treba se skrbiti o majci, o djetetu, nedavno se razvela... Nije to život o kakvom je nekad maštala. A postoji i razlog za to.
Uskoro postaje jasno kako su prošlosti i sadašnjost duboko isprepleteni. Tajna mora izaći na vidjelo...
Ovdje ćemo se zaustaviti s opisivanjem događaja iz knjige kako ne bismo pokvarili nekom ovo zanimljivo štivo. Kroz tri lika upoznajemo priču, a možda ćete i vi osjetiti kako je i mračna šuma "skriveni" četvrti lik. Djelo je ovo koje se lako čita, koje je teško ispustiti iz ruke, koje ima izvrstan tempo, a ni prevrati nisu predvidivi, kako često zna biti slučaj kod krimića.
Uz likove se dosta jednostavno vezati, neke je lako voljeti, druge još lakše mrziti. Nije ovo zapravo djelo ni o ubojstvu ni o jezivoj kući.
"U centru svega su obitelji. Obitelj u kojoj smo rođeni, obitelj koju stvaramo i obitelj od koje bježimo", sažeo je sjajno temu ove knjige New York Times.
Dodajmo i da ovih 300-tinjak stranica "Kuće od stakla" ima i dobar potencijal za jednog dana "postati" mini serija ili film. Snimani su prošlih godina i po puno lošijim predlošcima...