Top News
11729 prikaza

Evo što povjesničari misle o Kolindinoj ideji za Jasenovac

Komentari 25 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • vjaceslav 03:23 26.Travanj 2018.

    pa ni srbi se ne mogu dogovoriti o broju žrtava "Od tri konzultirana udžbenika povijesti za 8. razred osnovne škole koji su u Republici Srbiji bili korišteni 2010. god., u jednom se govori o 600.000 ubijenih, u drugome od 500.000 ... prikaži još! do 600.000, a u trećem o 73.000 "do sada evidentiranih" žrtava logora Jasenovac" (Sabirni logor Jasenovac, 4. Broj žrtava)

  • Achmed_The_Dead_Terrorist 13:56 26.Travanj 2018.

    Konačno! Ndeka se prebroje žrtve i izvrši identifikacija, pa da jednom zauvijek znamo na čemu smo, a ne da nas se stalno proganja za neki nebulozan broj. Sasvim je jasno zašto kvazi-povjesničaru Jakovini to i nije baš drago, jer zna ... prikaži još! da mu podaci neće odgovarati.

  • gibodU81 13:50 26.Travanj 2018.

    Umoran sam od povjesti... nas 50 i njih 50 hebe nas sve koji zivimo u drzavama ex yu. Idemo ljudi zivjet uzivat u ovom prokletom drustvu, zemljama koje imaju prekrasnu prirodu, ljude, kulturu...zivjeti i uzivati i gledati svi zajedno da ... prikaži još! se otvori granica da se moze slobodno uvozit i izvozit...vrtit novac da se nesto desava i da bi svi zajedno bili u nekom kompromisu bas radi usrane povjesti...a ne da nam i jedna i druga i treca i peta strana pune glave s idiotarijama...zivimo jebeni zivot

  • Avatar Prom Jedan
    Prom_Jedan 17:22 25.Travanj 2018.

    Ako hassan kaže da je 85k onda je 85k

    • vjaceslav 03:33 26.Travanj 2018.

      dr zlatko hasanbegović kaže da se žrtve trebaju poštovati, a da njihov broj tek treba utvrditi jer su na području ustaškog sabirnog logora jasenovac do danas iskopana samo 481 (četiristo osamdeset jedan) kostur. ne 48 100 - ni 481 000, ... prikaži još!00, već točno 481 kostur.

    • Avatar Prom Jedan
      Prom_Jedan 12:21 26.Travanj 2018.

      I jedan je previše ako je civil.

    • vjaceslav 13:18 26.Travanj 2018.

      i jedan lažni je dovoljan za sumnju u cjelinu.

    • Perun 14:59 26.Travanj 2018.

      Svi mi znamo da je haSSan pravedni bosanski islamoustašoid.

    • Avatar Prom Jedan
      Prom_Jedan 15:57 26.Travanj 2018.

      85k ljudi, ako se uhvate za ruke , to je lanac od Zagreba do Karlovca i nazad.

    • vjaceslav 16:11 28.Travanj 2018.

      perunu, dr. zlatko hasanbegović rođen je u zagrebu, u zagrebu se i školovao i doktorirao. to što voli svoju domovinu hrvatsku ne znači da je ustaša. a tko si ti koji mrziš hrvatsku i hrvate, bosnu i bosance?

    • Perun 10:35 02.Svibanj 2018.

      Ja Perun, sin sam Slavonske ravni, rođen u Jugoslaviji zajednici ravnopravnih Slavenskih naroda. Imam Hrvatsko ime i prezime za razliku od haSSanbegije, poturice i islamofašiste koji pljuje po najvećem Slavenskome sinu Maršalu Titu. haSSanbegije nije i nikada neće biti Hrvat. ... prikaži još! On je društveni sabnoter koji falsificira povijest i širi mržnju među samim Hrvatima a i našim Slavenskim narodima.

    • vjaceslav 21:18 02.Svibanj 2018.

      i mislio sam da si taj, čovjek koji je izgubio domovinu jugoslaviju, a hrvatska mu nije mila. a, da otiđeš i nastaniš se u beogradu? tamo bi bio blizu "kuće cvijeća" i mogao bi svakodnevno prošetati do "najvećeg Slavenskog sina"

    • Perun 13:56 03.Svibanj 2018.

      Nemoj zamarati svoje žgance u lubanji sa time tko je meni mio i drag. Poturice i turčadijski potomci su najveće zlo uz germanske barbare na ovim prostorima. Slaveni su zbog njih stolječima patili a to što ti ne poznaješ osnovnu ... prikaži još! povijest je problem kojeg ti na žalost nisi svjestan.

    • Perun 13:57 03.Svibanj 2018.

      A ti mora da si jedan od hercegovačko-bosanskih studenata studenata koje kriminalac kujunđić namjerava zaposliti nakon što rastjera domicilne Slavonce i Baranjce kojima ne priznaje legalne diplome pa te zato smeta spomen na največeg Slavenskog i Hrvatskoga sina zar ne? ... prikaži još! To samo prljavu ustašiju smeta. Ja ću največeg sina posjetiti kada budem htio ali ti bi mogao za svojim izdajničkim poglavnikom odmah sada u španjolsku. Sigurno još ima mjesta pored njega.

    • vjaceslav 13:20 09.Svibanj 2018.

      ante pavelić nije moj poglavnik niti sam ja ili bilo tko iz moje porodice bio ustaša ili je to sada. samo me smeta da svakoga koji za sebe kaže da je hrvat odmah optuže da je ustaša, a ako uz ... prikaži još! to kaže i da je katolik, odmah postaje klerofašist. tako da sam ja, po tebi i tvojim "antifašistima", ustaša i klerofašist.

    • Perun 09:07 10.Svibanj 2018.

      Jako ti je slaba logika. Za one koji golorificiraju stepinca ustaškog vikara kao i pavelića nema druge rijeći nego ustaše a klerofašisti su oni mafijaši podanici rima koji sa oltara "blagoslivljaju" takve spodobe i pravdaju ih i drže im mise ... prikaži još!e kao i oni što sa oltara šire mržnju prema Slavenskoj braći. Četnici i ustaše su potpuno ista bagra koja radi protiv Slavenske svijesti. I ne budi kukavica u nošenju takvog imena ako zagovaraš takve stavove već imaj muda i nosi tu etiketu.

    • vjaceslav 02:28 11.Svibanj 2018.

      Kardinal Stepinac bio je vojni vikar, ali ne ustaški, nego za sve katolike vojnike na području bivše Kraljevine Jugoslavije i kasnije NDH. Papa Pio XII. imenovao ga je vikarom oružanih snaga 8. prosinca 1939. u vrijeme Kraljevine Jugoslavije uz odredbu ... prikaži još! da to imenovanje stupa na snagu u slučaju bilo kojeg oružanog sukoba. Početkom rata na području Jugoslavije tu je odluku i službeno potvrdio Vatikan. Dakle, Stepinca vikarom nije imenovao Pavelić, već Vatikan.

    • Perun 14:26 15.Svibanj 2018.

      Jel to isti onaj papa koji je pristao da Vatikan skriva nacističko ukradeno blago?

    • vjaceslav 15:16 18.Svibanj 2018.

      ne, nego je to papa koji je u vatikanske zidine sklonio židove koje su u italiji, nakon njene kapitulacije, progonili nijemci.

    • Perun 09:20 21.Svibanj 2018.

      A da? Dakle to je papa neke druge crkve onda a ne one što je slala svoje križare na Slavenske narode da ih nasilno pokrste i onih divljaka što su razorili u 13. stoljeću Zadar?

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.