Znanost
89126 prikaza

Razbijanje mita: Dokazi da Isus nikad nije postojao

Komentari 40 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • FRANJO_RVATINA 16:02 26.Kolovoz 2018.

    da je autor clanka pisao o muhamedu ,vjerujem da bi muhamed postojao

    • ZlatkoZD 14:26 27.Kolovoz 2018.

      Samo muslimani ne govore da je Muhamed bio božji sin već samo poslanik tj. dobro obaviješten obični čovjek!

    • KarlRuprecht 15:18 27.Kolovoz 2018.

      Nije uopće bitno o kome se piše, može ti vjerovati i u leteće špageti čudovište, no dokazati to je druga stvar. Ja sam vjernik no puno toga me kopka...pazi, iz Isusovih vremena imaš židovske, grčke i rimske zapise o opskurnim ... prikaži još! ljudima i mesijama, a o čovjeku koji je dizao mrtve, čija je smrt izazavala potres, mrak u pola dana, deranje hramske zamvjese, mrtvi su taj dan hodali gradom...ništa. Tek pedesetak godina nakon Isusove smrti prvi zapis, i to od Židova koji je prigrlio Rim iz druge ruke

  • NJIVAR 15:51 27.Kolovoz 2018.

    Ovaj članak je sramota, sloboda vjere je zagaratirana, radije nam nešto o Islamu ispricaj

  • dkmjnn 13:50 27.Kolovoz 2018.

    Ja vjerujem da je Isus Krist postojao i da je bio Sin Božji. Ja to vjerujem i molim se Isusu i kad mi je teško i kad mi je dobro. Poštujem svakoga i ne miješam se u druge religije i ... prikaži još! vjerovanja ili nevjerovanja. I zato ne razumijem potrebu nekakvih "znanstvenika" o negiranju postojanja Isusa Krista. Pa negirajte za promjenu Muhameda ili Budu, pustite malo Isusa na miru.

    • Avatar sani77
      sani77 15:14 27.Kolovoz 2018.

      Apsolutno i potpuno se slažem...hvala!! I kako uostalom možeš negirat nešto što ne postoji kako "to" znanost više ne objasni. Ja sam toliko tolerantna i razumna da dajem za pravo svima da "ne" vjeruju eto al isto tražim razumijevanje za ... prikaži još!za sebe, jer ja vjerujem i molim se baš upravo Isusu i baš mi je super. :)

    • KarlRuprecht 15:14 27.Kolovoz 2018.

      Miješaš vjeru i povijest. Možeš ti vjerovati što želiš, no naći povijesne dokaze za to je drugi par čarapa. Opet, ako bi našao dokaze, to više ne bi bila vjera.

    • dkmjnn 13:24 28.Kolovoz 2018.

      A zašto ne bi bilo dokaza. Pa Isus Krist je bio čovjek, sin Božji. Rođen od majke Marije. Dakle, čovjek od krvi i mesa. Ali istovremeno i Božji Sin. Dakle, Bogočovjek. U Njega vjerujemo i Njemu se molimo. I kao ... prikaži još!o Bogu i kao čovjeku.

    • KarlRuprecht 14:31 20.Rujan 2018.

      Navedi dokaze iz njegovog vremena. Čovjek je uskrsnuo, mrtvi su hodali kada je umro, bio je potres, razdrla se hramska zavjesa, nebo se zamračilo...i nitko to nije zapisao u to vrijeme, nego tek 50 godina kasnije ?

  • stariribar68 18:08 27.Kolovoz 2018.

    "Ako si vezan,nisi BEZ--VEZAN,,a ovdje poneki komentar i Bezvezan....a tko vjeruje,zašto da mu to uskratim?Ja osobno imam svoje mišljenje o teizmu,a ostali -- nek vjeruju koliko hoće.

  • NJIVAR 15:57 27.Kolovoz 2018.

    ako nešto tvrdiš onda to moraš i dokazati inače je besmisao.

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.