"Ako je to stvarno bila banda Pink Panther, onda su počinili savršen zločin. Upravo su uzeli 9 milijuna dolara vrijedan nakit", počinje svoju priču bivši član Pink Panthera, Pavle Stanimirović.
I dok mediji špekuliraju da su oružanu pljačku Kim Kardashian proveli srpski članovi Pink Panthera, Stanimirović daje svoje viđenje stvari. "Većina tih likova, Crnogorci, Bosanci, Hrvati, Srbi, svi kriminalci su dio te grupe. Onda su tu bivši pripadnici JNA. Kad se raspala državi, oni su postali kao samuraji, bez gospodara. Pink Pantheri nemaju vođu, organizacija je to bez glave i repa", priča Stanimirović za Daily Beast.
On je svojevremeno bio član Pink Panthera, s njima je pljačkao, s njima je planirao pljačke. Njegova uža specijalnost bila je razbijanje sefova, a najviše je radio za grupu YACS. Sastavljena od Jugoslavena, Albanaca, Hrvata i Srba, bila je to prethodnica Pink Panthera. Njegov otac, Vojislav Stanimirović, jedan je od najslavnijih uhvaćenih pljačkaša dragulja na svijetu. Vojislav je opljačkao muzej u Miamiju početkom sedamdesetih godina prošlog stoljeća i time je postavio mjerilo kojem su težili svi budući pljačkaši iz istočne Europe.
"Nitko nije lud da krade po Parizu nakon terorističkih napada u Nici i na jugu Francuske. Osim ljudi koji su već u Parizu. Možda putuju s modnim revijama ili tenisačima ili nekim drugim sportašima. Prestižna je to pljačka. Kradljivci odrade svoj zadatak i uskoče na jahte. Pravi filmski pljačkaši", govori Stanimirović.
On kaže da je Kim Kardashian vjerojatno bila meta zato što je vrlo aktivna na društvenim mrežama. Jako često objavljuje kamo ide, kako ide i koliko dugo će negdje biti. Čitav svijet može vidjeti da je ona prije mjesec i pol dana bila na ljetovanju, da je prije mjesec dana bila na koncertu u New Yorku i to je čini primamljivom metom. Osim toga, često se hvalila i prstenom vrijednim nekoliko milijuna dolara kojeg joj poklonio Kanye West.
Ipak, kradljivci neće dobiti ni približnu vrijednost prstena ili nakita. "Dobit će 2-3 milijuna dolara, ako imaju brdo sreće. Uspjeh je ako svaki pljačkaš dobije po 200 ili 300 tisuća dolara", uvjeren je bivši lopov Stanimirović.
Kako bi se Pavle skrivao od policije? Vrlo jednostavno. "Da sam ja aktivni član Pink Panthera, danas bih bio u Monte Carlu ili Parizu. Pljačka je izvedena baš onako kako bih ja to uradio. Dva pljačkaša uđu unutra, trojica stoje vani. Morate imati izvidnice i oni bi pobjegli na biciklima. Ne na motorima nego na biciklima, kao pravi Parižani", kaže Stanimirović.
On je ispričao što Pink Panthere čini posebnima. Oni se ne zamaraju sitnim ribama kao što su trgovine ili pošte, oni kradu milijunske iznose. Primjerice, kako priča Stanimirović, pljačka Carlton Hotela u Cannesu iz 1994. godine savršen je primjer kako Pink Pantheri operiraju. "Ušli su i ukrali dijamante i nakit vrijedne 60 milijuna dolara. Pucali su iz automatskih oružja, ali nitko nije našao niti jednu rupu od metka. Sve je to bila predstava. Kao i sad, nema šanse da ih uhvate. Vjerojatno su sad na Ibizi s Paris Hilton", rekao je Pavle.
Stanimirović je ispričao i kako je nastala zloglasna banda. Samo ime su dobili nakon što je netko skrio dijamante u pakiranju kreme za lice, slično kao i u filmu Povratak Pink Panthera iz 1975. godine. Temelji bandi udareni su već početkom devedesetih kada su tadašnji YACS-i počinili stotine pljački u New Yorku. Nakon što su američke vlasti pohvatale mnoge pripadnike YACS-a i deportirali ih natrag u matične države počelo je stvaranje Pink Panthera. Kako je to Stanimirović opisao: "Samo su promijenili ime. Oni su i dalje YACS-i".
"Svi su oni fakultetski obrazovani, tečno govore nekoliko jezika i svi su sportaši. Istovremeno, oni se uklapaju i znaju kako izgledati kao domaći", hvali Stanimirović svoje bivše suradnike.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
nitko ne voli drukera