Life
4906 prikaza

Prva žrtva nacističkog rata i njen krvnik

Hitler u Varšavi u Drugom svjetskom ratu
National Archives and Records Administration
Na današnji dan prije osamdeset godina počeo je Drugi svjetski rat, najkrvaviji sukob u ljudskoj povijesti

1. rujna. 1939. Njemačka je napala Poljsku Tada je počela slavna bitka za poluotok Westerplatte u Gdanjskom zaljevu koja je ušla u povijest kao prva bitka Drugog svjetskog rata. Malo tko, međutim, zna da je tog dana izvršen i zračni napad u kojem je poljski gradić Wielun sravnjen sa zemljom. U njemu je poginulo preko tisuću ljudi.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BESTpartizan 19:23 01.Rujan 2019.

    razvalili smo švabe 1945 zivio drug tito