Znanost
19263 prikaza

Prvi grad u Americi je nestao i nitko ne zna kako

Cahokia Mounds
Wikipedia
Ne zna se što je točno raselilo ljude i uništilo mjesto od kojeg su ostalo samo arheološko nalazište pod zaštitom UNESCO-a

Mnogo prije no što je Kristofor Kolumbo "otkrio" Ameriku, Cahokia mounds (ili Cahokia humci) bili su prvi grad na sjevernom djelu kontinenta.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • domi 07:38 29.Travanj 2019.

    Al onda dolaze englezi, francuzi i španjolci i donose "demokraciju" :D

  • BESTpartizan 19:46 28.Travanj 2019.

    nije mogao samo tako nestat