187 prikaza

Duplo slavlje u rukometu i košarci, danas navijamo za 'barakude'!

Rukomet
Reuters/Pixsell

Poslije pet uzastopnih poraza, Hrvatska je konačno uzvratila Dancima za sve poraze. I to u najboljem mogućem trenutku pobjedom 27-24 u Riju. Briljirali su Domagoj Duvnjak i Ivan Pešić. Prvi, sjajnim golovima, drugi čudesnim obranama.

Napad nam je od početka funkcionirao

Krenuli smo dobro, odmah je Domagoj Duvnjak iz prvog udarca nagovijestio sjajnu večer. Prvih osam minuta djelovali smo sjajno, Danci su se odbijali od našu obranu, imali smo čak šest različitih strijelaca u početnih 15 minuta.

Napadački je to išlo jako dobro, kombinatorika je funkcionirala pa smo djelovali razigrano i ono najvažnije - raspucano. Nedostajao je još pravi obol golmana, osjetio je to izbornik Željko Babić. Uvodi Ivana Pešića poslije 20 minuta što će se ispostaviti dobitnim potezom.

Pešić ušao pa šokirao Dance obranama

U pet minuta skupio je dvije čudesne obrane čime omogućuje našima miran odlazak na poluvrijeme uz rezultat 15-12. Kvalitetna igra u oba pravca, raspucani Duvnjak i čudesni Pešić otvarali su put do pobjede.

Rukomet | Author: Reuters/Pixsell Reuters/Pixsell

Nastavak utakmice donosi povratak Danaca, ali bili su to tek sitni trzaji Hansena, Svana i društva. Od 40. do 45. minute odlazimo na velikih četiri gola razlike, Duvnjak je imao šest zabijenih golova i djelovalo je nezaustavljivo.

Duvnjakovo podizanje forme uoči Francuza

Nastavio je dominirati i Pešić obranama u ključnim momentima, a kad uz njega imate i raspoloženog Duleta, pobjeda je bila sasvim očekivan epilog. Nije bilo nikakvih trzavica do kraja, rutinski smo iskontrolirali meč i zasluženo došli do velike i važne pobjede.

Duvnjak je na kraju zabio osam golova, Pešić devet obrana. Četiri gola zabio je Štrlek, po tri Stepančić i Kopljar. Kod Danaca, Lasse Svan zabio je devet, a Mikkel Hansen osam komada. Za njih, slaba utjeha.

Idući veliki test 'kauboji' imaju protiv Francuske u subotu od 16 i 30 po srednjeeuropskom vremenu.

Pali su i domaćini

Vodio nas je Babo i vukao kada je to bilo najpotrebnije! Hrvatska je na krilima Bojana Bogdanovića pobijedila domaćina Brazil u 3. kolu grupne faze 80-76 i pomaknula se korak prema plasmanu u četvrtfinale Olimpijskih igara!

Hrvatsku je do pobjede vodio Bojan Bogdanović s 33 poena, Dario Šarić je dodao 15, dok su u sastavu Brazila najefikasniji bili Leandro Barbosa sa 16 i Marquinhos s 12 pogodaka.

Košarka | Author: Reuters/Pixsell Reuters/Pixsell

Nismo dobro krenuli, ali dobrim reakcijama kapetana Ukića vratili smo se u igru. Stiskali su Brazilci, ali Bogdanović je sredinom prve četvrtine pogodio tricu i najavio kakvav nastup će imati. Odmah zatim, Ukić je pogodio tricu za prvo vodstvo Hrvatske 15-12.

Može se reći da smo nakon prvog vodstva imali kontrolu nad utakmicom. U jednom trenutku imali smo i 14 poena prednosti (55-41), ali Brazilci su se pred kraj podignuli i došli na samo minus 3.

Šarić je nakon skoka u napadu zabio za plus pet. Brazilci su pozvali time-out, ali nisu zabili nakon pauze. Simon je pogriješio u napadu i krivo dodao, a Šarić je morao napraviti faul i poslati Marquinhosa na liniju slobodnih bacanja. Košarkaš Flamenga pogodio je jedno. Aco je zvao time-out, 20 sekundi prije kraja Bogdanović je zabio prvo slobodno bacanje za 78-73, a zatim i drugo za 80-73 te za svoj 33. poen na utakmici.

Brazilci su uspjeli zabiti koš uz faul, kojeg su iskoristili, ali pobjedu naših potvrdio je Ukić, koji je sedam sekundi prije kraja uspio sačuvati loptu za konačnih 80-76.

Hrvatska će u 4. kolu igrati protiv Nigerije u nedjelju u 3.30 sati ujutro po hrvatskom vremenu.

Hrvati danas na OI: 'Barakude' protiv Talijana, Martin po finale

Poslije jučerašnjeg burnog dana uglavnom istkanog pobjedama, danas nas čeka nešto lakši 'tempo'. Braća Sinković potvrdili su zlatom totalnu dominaciju, dočekali smo zlatnog Josipa Glasnovića, a usput i svjedočili važnim pobjedama rukometaša protiv Danske, odnosno košarkaša protiv Brazila.

Vaterpolo | Author: LASZLO BALOGH/REUTERS/PIXSELL LASZLO BALOGH/REUTERS/PIXSELL

Nažalost, Marin Čilić završio je nastup u osmini finala protiv Francuza Monfilsa, dok Snježana Pejčić nije uspjela doći do finala 50m puška trostav.

Danas su u centru pozornosti naši vaterpolisti koji od 15 i 20 nastupaju protiv Talijana. Zadatak je upisati novu pobjedu i oporaviti se od teškog poraza od Španjolaca.

Od 14 sati aktivan je Petar Gorša. Nastupa u kvalifikacijama puška 50m ležeći, a ako se plasira u finale, pucat će dva sata poslije.

Naš dizač utega Splićanin Amar Musić nastupa od 15 sati, dok naši jedriličari nastavljaju svoje regate poslije većinom uspješnog početka u Riju.

Pored svega, Hrvatska će debitirati u skokovima na vodu (daska 3m) zahvaljujući Marceli Marić koja nastupa u kvalifikacijama od 15 i 30.