iPhone terorista iz San Bernardina bio je u središtu javnog spora između FBI-a i Applea, no, kao što se i sumnjalo, na spornom telefonu zapravo nema korisnih informacija.
CBS News prenosi kako im je izvor blizak istrazi rekao da telefon Syeda Farooka ne sadrži informacije koje mogu pomoći istrazi, iako se njegov sadržaj još uvijek analizira. Ovo nije iznenađenje jer je u pitanju jedan od tri telefona koje je Farook koristio. Sporni iPhone je njegov službeni telefon i bio je u vlasništvu njegovog poslodavca.
Istražitelji su u Farookovoj kući pronašli njegova dva osobna telefona uništena i bačena u smeće. Kako je Farook očito odlučio uništiti sve digitalne dokaze, uključujući i računalo, mnogi su sumnjali da će FBI išta pronaći na iPhoneu.
Ipak, FBI je iskoristio pronađeni iPhone kako bi započeli javni rat s Appleom oko šifriranja i pristupa elektroničkim uređajima. Nakon što su, navodno slučajno, resetirali cloud s podacima, te zaključali telefon, pokušali su sudskim putem natjerati Apple da otključa telefon. No, iako je sud naložio Appleu da pomogne u istrazi, Tim Cook je oštro odbio zahtjev za izradom novog softverskog alata kojim bi eliminirali specifičnu sigurnosnu zaštitu koju je tvrtka ugradila u uređaje s ciljem da štiti privatnost i sigurnost korisničkih podataka.
FBI je tada objavio kako su pronašli način za otključavanje iPhonea ubojice iz San Bernardina te da im za to neće biti potrebna Appleova pomoć. Iako nisu javno objavili tko im je pomogao u provaljivanju u iPhone, šuška se da iza toga stoji izraelska tvrtka Cellebrite.