360°
6959 prikaza

Britanci u panici: "Rusi su nas sabotirali"

Iranci zauzimaju britanski tanker 'Stena Impero'
1/3
Handout/REUTERS/PIXSELL
Žrtva ruskih špijunskih akcija je navodno i tanker 'Stena Impero' koji su zaplijenili Iranci jer je zabunom ušao u njihove teritorijalne vode

Britanski naftni tanker plovio je iranskim vodama nakon što su njihov GPS sustav hakirali lažnim koordinatama zahvaljujući ruskim špijunskim tehnologijama. Vijest donosi 'Mirror', a ovakve informacije nisu potvrdili niti prenijeli drugi britanski mediji.

Ovaj je članak dio naše pretplatničke ponude. Cjelokupni sadržaj dostupan je isključivo pretplatnicima. S pretplatom dobivate neograničen pristup svim našim arhiviranim člancima, ekskluzivnim intervjuima i stručnim analizama.
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • luigi 20:14 23.Srpanj 2019.

    Ovo je kao u onom bondovom filmu , kad su kinezi imali uredaj za micanje koordinata

  • cakamalaaja 14:20 23.Srpanj 2019.

    Na svim brodovima,GPS nije jedini nacin odredjivanja pozicije a i sami propisi zahtijevaju da se polozaj broda provjerava na vise dostupnih nacina.GPS svake sekunde osvjezava poziciju. Anomalija se moze vrlo lako uociti ako se na elektronskoj karti ili na papirnatoj ... prikaži još! karti uvidi da nema logicnog ponasanja broda (kurs,brzina,pozicija).