GRACE MUGABE
Grace Ntombizodwa Mugabe, donedavno prva dama Zimbabvea. Postala je to 1996. godine kad se kao 31-godišnjakinja udala za 40 godina starijeg Roberta Mugabea. Nakon vojnog puča prije dva tjedna, pobjegla je iz zemlje i otad joj se gubi svaki trag. Godine 2010. godine WikiLeaks je otkrio da su visoki državni dužnosnici, zajedno s Grace organizirali privatne kopače rude u rudniku Chiadzwa u istočnom dijelu zemlje, koji su za njih ručno vadili dijamante. Na taj način Grace si je priskrbila zaradu od oko 15.000.000 dolara.
Mugabe je vladao 37 godina i mnogi stanovnici misle da je ona kriva što je Mugabe postao neosjetljiv na njihove patnje. Stoga je Grace već odavno jedna od najomraženijih prvih dama u Africi. Grace je imala u planu postati i predsjednica države, a u tom naumu spriječio ju je upravo vojni puč. Inače, priča se da je doktorirala sociologiju, ali nitko nikad nije mogao vidjeti njezin rad, a navodno je doktorat stekla u roku dva mjeseca.
IMELDA MARCOS
Kad se proljetos na društvenim mrežama pojavila vijest da je umrla Imelda Marcos, komentari su bili različiti - od onih pristojnih, do sasvim uvredljivih. No, vijest se pokazala lažnom. Kad su joj rekli da ju je netko proglasio mrtvom, Imelda Marcos, danas 88-godišnjakinja, samo se nasmijala i rekla:'Življa sam nego ikad, samo sam jako stara!' Svijet jako dobro pamti Imeldu Marcos, nekoć prvu damu Filipina i udovicu diktatora Ferdinanda Marcosa. Sredinom 80-ih godina svijet se zgranuo kad su, nakon Marcosovog svrgavanja, upali u njihovu rezidenciju i pronašli posebnu prostoriju u kojoj je diktatorova supruga čuvala cipele. Na desecima polica koje su se protezale od poda do stropa, prebrojili su čak 3.400 pari raznobojnih štikli. Istovremeno, filipinski narod je umirao od gladi i životario ispod ljudskog dostojanstva.
ELENA CEAUSESCU
Ako ništa drugo, onda joj danas Rumunji mogu biti zahvalni jer im je ostavila jedan od najraskošnijih muzeja u Europi. Doduše, rumunjski narod sve je to plaćao izgladnjivanjem i životom bez grijanja u doba najvećih zima. To je ujedno i bio razlog zašto su 16. prosinca 1989. godine u Bukureštu počeli nemiri, a tjedan dana kasnije diktator Nicolau Ceausescu i njegova supruga Elena su strijeljani.
Uglavnom Elena je, izrazito uživala u kolekciji krznenih bundi od najrazličitijih divljih životinja. Tako su se u ormarima našle bunde od leoparda, tigra, zebre, jaguara i polarnih lisica. No, danas se može razgledati i velika palača koju joj je izgradio njezin suprug. To je najveća palača u Europi, a unutra je pravo bogatstvo koje je Elena naručivala iz svih krajeva svijeta. Tako se tu nalazi oko 220.000 četvornih metara skupocjenih sagova, zatim 3,5 tona raznih kristala, te milijun prostornih metara mramora. Najveći sag težak je 1,5 tona.
Kad je 22. prosinca 1989. godine Nikolau izašao na balkon palače da održi govor i smiri nemire, narod mu je počeo zviždati i negodovati, pa su se povukli u palaču i naručili helikopter da ih skloni na sigurno. Pilot ih je tijekom leta uvjerio da će ih srušiti pa ih je spustio u vojnu bazu 70 kilometara od Budimpešte, a tamo ih je prijeki sud, sastavljen od generala, osudio na smrt strijeljanjem.